Europejskie piwo w USA

Krótko odnośnie kampanii europejskiego browarnictwa w Stanach Zjednoczonych.

Holenderski Heineken ruszył w USA z nową, wartą 40-50 milionów USD, kampanią jednego ze swoich piw – Heineken Premium Light. Na rynku amerykańskim browar ten jest obecny od 2006 roku, jednak jak na razie nie odnosi zbyt spektakulranych sukcesów w próbach dogonienia popularności lokalnych piw, jak np. Bud Light, Coors czy Miller Lite.

Jak można było przeczytać dwa tygodnie temu w Dzienniku, w dodatku The Wall Street Journall, Heineken co prawda swoje miejsce na rynku wywalczył, m.in. bardzo szybko lokując swoją markę w pierwszej dziesiątce piw importowanych, ale jednocześnie ma kłopot z wypromowaniem go w knajpach. Na dokładkę ze względu na zły stan gospodarki import alkoholu w tym roku spadł (najmocniej jednak na tym ucierpiały raczej browary meksykańskie, np. producent marki Corona Extra).

Czy nowe reklamy piwa holenderskiej firmy zmienią tą sytuację? Ciężko powiedzieć. Wiadomo natomiast, że reklama przygotowana przez agencję Wieden + Kennedy różnią się od większości spotów z tej branży, stawiając nie tyle na żarty, co na emocje – nawołując swych odbiorców do dzielenia się z innymi ludźmi piwem (hasło kampanii to zostań piwnym samarytaninem).

Źródło: Dziennik.

One Response to “Europejskie piwo w USA”

  1. […] narkomanii. Wedle zaproponowanych przez resort zdrowia modyfikacji, dopuszczalne dla reklamowania piwa godziny mają się zmienić na przedział pomiędzy 23.00 a 6.00 […]

Discussion Area - Leave a Comment