Firmy marketingowe zainteresowane sportem

Platforma Mediowa Point Group (PMPG) podpisała porozumienie inwestycyjne z prowadzącą kampanie w zakresie marketingu sportowego firmą NaMaxa. W ramach umowy PMPG może do końca roku przejąć większościowy pakiet udziałów NaMaxa.

Na skutek umowy ma powstać nowa agencja zajmująca się marketingiem sportowym. W zakresie jej oferty znajdą się takie działania, jak organizowanie eventów, kształtowanie wizerunku sportowców, tworzenie kampanii reklamowych związanych ze sportem.

Nie jest to pierwszy krok PMPG w stronę marketingu sportowego. Pod koniec zeszłego roku grupa objęła pakiet większościowy w portalu Sport24.pl, a w zeszłym miesiącu rozpoczęła się sprzedaż magazynu okołosportowego Machina Sport Style. Teraz prowadzone są rozmowy z partnerami zagranicznymi.

Jaka będzie odpowiedź konkurencyjnych firm marketingowych? Zapewne zobaczymy już wkrótce. A jest o co walczyć, w samym zeszłym roku wartość rynku reklamy sportowej szacowana była na sto milionów euro. Również prędkość wzrostu tegoż rynku oceniana jest na bardzo wysoką. W Polsce wzrost ten będzie za pewne jeszcze większy, w związku z Euro 2012.

W reklamę związaną ze sportem najczęściej inwestują firmy telekomunikacyjne, finansowe, odzieżowe i ubezpieczeniowe oraz koncerny paliwowe.

Discussion Area - Leave a Comment