Reklamy AdSense w grach internetowych

Po dłuższych zapowiedziach i testach Google uruchomiło nowy kanał reklam internetowych – tym razem reklamy osadzane w grach online.

Biorąc pod uwagę, iż rynek ten obejmuje wedle szacunków około 200 milionów osób, „nisza” ta już dawno przestała być niszą, a potencjalne zyski prawdopodobnie będą ogromne. Tym bardziej, iż tempo wzrostu tego obszaru rynkowego wynosi obecnie 17 procent w skali roku.

Technologia, o której mowa została przez Google nazwana AdSense for Games i na dzień dzisiejszy nadal jest w fazie testów beta, jednak już publicznych. Same reklamy, podobnie jak w przypadku zwykłego AdSense mogą mieć formę linku tekstowego, grafiki reklamowej lub videoklipu. Również sposób rozliczania kosztów jest podobny – bądź za kliknięcia (PPC) lub od liczby emisji.

Umiejscowione mogą być w różnych momentach gry: startowo, finalnie, jako przerywnik w trakcie przechodzenia z levelu na level.

W Polsce według badań Megapanel PBI/Gemius w czerwcu niemalże połowa internautów odwiedziła któryś z serwisów oferujących możliwość uczestniczenia w grach online.

Źródło: PC World.

Discussion Area - Leave a Comment