Reklamy w GPS

Już nie mają gdzie reklam wsadzić – tak można pokrótce podsumować pomysł, jaki wysunęła firma IMAGIS. A zapronowała ona, aby reklamy znalazły się w nawigacji samochodowej MapaMap. A jakże, niech najpierw klient kupi produkt, a potem jeszcze w nagrodę za zakup będzie bombardowany reklamami.

Mniejsza jednak z tym, że użytkownik nawigacji samochodowej będzie widział w niej reklamy. Trochę bardziej niepokoi fakt, że w czasie jazdy akurat powinien on się skupić na czymś innych, niż komunikaty marketingowe. A przecież reklamodawcy raczej nie będą chcieli zlecać promocji, która przejdzie niezauważona.

Niby marketingowcy z IMAGIS twierdzą, iż postarają się, aby „dodatki” do nawigacji nie przeszkadzały w korzystaniu z samej nawigacji, ale… Co ciekawe twierdzą też, że owe „dodatki” mogą… rozszerzyć funkcjonalność GPS-ów. Tak, tak, to jest dopiero podejście na zasadzie: „kliencie, bierzemy cię na poważnie”.

Źródło: Dziennik Internautów

One Response to “Reklamy w GPS”

  1. Tak naprawdę to reklamy są wkurzające i dają je gdzie popadnie, a już najgorsze są na najbardziej znanych portalach informacyjnych gdzie nie dają się wyłączyć, wtedy nawet się tam wchodzić nie chce, zastanawiam się czy to naprawdę musi być w taki sposób robione, czy jakiś informatyk nie może tego zrobić przyzwoicie?

Discussion Area - Leave a Comment