Sony wchodzi na rynek reklamy w grach

Znany japoński gigant branży elektronicznej – Sony – planuje wejść na rynek adgamingu, czyli reklamy w grach komputerowych. Zaplecze ma przy tym olbrzymie, gdyż w ofercie Sony ma się znaleźć wirtualna przestrzeń w grach na konsolę PlayStation3.

Według informacji, jakie zdobyła Agencja France Presse (AFP), przekazy reklamowe mają przybrać postać wirtualnych bilboardów, a także treści naniesionych na ściany w światach z gier.

Sami reklamodawcy otrzymają dość dużą swobodę w określaniu, wjakich okolicznościach mają się pojawiać ich przekazy reklamowe. Product placement jest więc z tego niezły.

Usługa ma być udostępniona przede wszystkim w Japonii, a także w Ameryce Północnej i w Europie. Sony porozumiało się w tej sprawie z takimi firmami, jak Double Fusion oraz IGA Worldwide (obie koncentrujące się właśnie na Adgaming’u).

Na razie konsola PS3 przynosi Sony straty, jednak potencjał, jaki daje koncernowi liczba sprzedanych urządzeń (13 milionów konsol PlayStation 3) sprawia, że sytuacja ta może ulec zmianie jeszcze w tym roku, a samo Sony może dzięki temu pozyskać środki do skuteczniejszego konkurowania z Nintendo Wii.

Źródło: Yahoo.

One Response to “Sony wchodzi na rynek reklamy w grach”

  1. […] więc widać nie tylko “tradycyjne” gry są łakomym kąskiem na rynku marketingowym. Pozostańmy jednak przy sprawie rynku […]

Discussion Area - Leave a Comment