Ktoś się nabija z klientów Amber Gold

Będzie krótko. Dziś rano dokładnie gdy się budziłem usłyszałem w radiu reklamę, w której dwie postacie prowadziły zajadła konwersację, a całość miała promować jeden z banków. No i promowała, w dodatku w sposób na tyle konkretny, że przekaz zapamiętałem od razu, choć zwykle o tej porze na reklamy się wyłączam. Że zacytuję:

- Co to się porobiło, ludzie złoto z banku biorą!
– Nie złoto, tylko pożyczki…

No cóż, mnie to rozśmieszyło, pewnie wielu innych ludzi też. Ale podejrzewam, że dla klientów Amber Gold taki skecz będzie znacznie mniej wesoły i jednak sugerowałbym twórcom na następny raz rozważyć czy coś, co w obrębie biura może być żartem nadal nim będzie przy emisji w ogólnokrajowych mediach.

Nazwy banku (oczywiście nie był to Amber, tylko jeden z „zwykłych” banków), który tak się promuje nie wymienię, bo choć cytat zapamiętałem, to na markę już moja impregnacja przeciwmarketingowa nadal o poranku wystarczała ;) Ale jeśli przyuważę jeszcze ten spot, to uzupełnię wpis.

Swoją drogą często zdarza się wam spotykać reklamy nawiązujące do sytuacji bieżących?

MAŁA AKTUALIZACJA

Przedwczoraj usłyszałem reklamę raz jeszcze. Tym razem nie usłyszałem o złocie, a o tym, że ludzie pieniądze z banku wynoszą. Całkiem możliwe, że nie jest to żadna zmiana treści (choć nie wykluczam takiej opcji), a jedynie wpływ tego, iż za pierwszym razem byłem zwyczajnie zaspany. Tak czy inaczej przytaczam informację na ten temat. Inna rzecz, że nawet w takiej wersji nawiązanie jest jak dla mnie wyraźne.

Placówka Amber Gold

Discussion Area - Leave a Comment